Uzlařská regata to je parádní akce tomíků! Baví a dokáže strhnout…

Je tomu už více než 35 let, kdy se poprvé ozvalo „Připravit, pozor, start!“ na první Uzlařské regatě, která se konala 4. února 1984 ve Středisku volného času na Ostrčilově ulici v Ostravě.

A výstřelem to vždy začne, pak už jenom co nejrychleji doběhnout ke kůlu, uvázat rychle loďák, ambulák, zkracovačku, škoťák, rybařík, nezamotat se do dračáku a rychle zastavit časomíru. To vše se dá s trochou cviku zvládnout za 50, 40, 30, 20, ale i 15,58 sekundy! Jak to opět dokázal Jirka Vilhelm z oddílu Střelka.

Ale nejrychlejší ani v této soutěži nemusí vždy znamenat absolutní vítězství. K jeho dosažení je třeba probojovat se přes rozběhová dvě kola v kategorii, stát se vítězem své kategorie a pak se poměřit s dalšími sedmi borci ve hvězdně obsazeném superfinále, kde pouze vítěz se může zvěčnit na podstavě putovní Uzlařské regaty!

Kdo jsou vlastně vítězové? VŠICHNI, kteří našli odvahu se porovnat s přáteli, kamarády napříč oddíly a kteří přišli a soutěžili. Všichni ti, kteří vytvořili perfektní, elektrizující atmosféru na tribunách a burcovali své kamarády, kteří zrovna vázali na dráze a soupeřili nejen s časomírou.

Uzlařská regata je i společenská akce, kde se setkávají stávající, ale i bývalí členové oddílu, kde se diskutuje o různých tématech a kde se vzpomíná na to, co jsme společně prožili za dobu, co jsme se rok neviděli a plánujeme, co provedeme příště. Setkávají se tam oddíloví vedoucí i stálí nestoři a podporovatelé této letité soutěže. Prostě srdeční záležitost…

Regata byla i v České televizi:
http://www.ceskatelevize.cz/porady/10435049455-dobre-rano/418236100071009/video/595296

zdroj: Asociace turistických oddílů
www.a-tom.cz