Svoláváme všechny světlušky čelovkovité, aby se nachystaly na sérii nočních běhů pro Světlušku!
Tento rok se poběží v Plzni, Praze, Brně, Olomouci a Jihlavě. Přijďte si užít magické rojení světlušek čelovkovitých, které umí rozsvítit nejen trať ukrytou ve tmě, ale i životy nevidomých. Běhat potmě má totiž smysl.

Z dětských organizací pro Světlušku pravidelně běhají tomíci. Přidejte se! Registrace na Běh pro Světlušku již probíhají. Nezapomeňte se přihlásit a přispět na sbírku registračním poplatkem.
Zaregistrujte se včas na www.behprosvetlusku.cz a využijte zvýhodněné startovné on-line a získejte startovní balíček s čelovkou od Isostraru a plátěný sportovní vak od Hannahu.
https://www.facebook.com/pg/NFSvetluska/events/


Nádherná fotografie Tomkiho Němce, která zachycuje radost nevidomých, kteří spolu s traséry a dalšími 2000 běžci běželi noční Stromovkou pro Světlušku. Z webových stránek světluška.cz

NOČNÍ BĚH PRO SVĚTLUŠKU 2018 V PLZNI
Přijďte a pomozte v rámci BLIK BLIK – festival světla a umění ve veřejném prostoru rozsvítit život nevidomých! Vybrat si můžete trasu 3,3 km nebo 6 km. Začátek běhu je u DEPO2015, Presslova 14, Plzeň. Startovné: na místě 400 Kč, online 350 Kč (http://plzen.behprosvetlusku.cz/chci-se-zucastnit). Děti do 12 let a lidé s průkazem ZTP, ZTP/P a jejich doprovod mají startovné zdarma! Registrační pokladny budou otevřeny od 18.00 hodin.

NOČNÍ BĚH PRO SVĚTLUŠKU 2018 V PRAZE
Startuje 12. dubna ve 21.00 v pražské Stromovce.
Vyplatí se však přijít včas, dopřát si masáž od nevidomých masérů, zvěčnit se ve fotokoutku a nebude samozřejmě chybět ani rytmická hudební rozcvička, o kterou se postará kapela Zrní. Registrace budou otevřeny od 18.30 hodin. Nezapomeňte vzít rodinu, přátele, kolegy.

NOČNÍ BĚH PRO SVĚTLUŠKU 2018 V BRNĚ
Startuje 19. dubna ve 21.00 v parku LUŽÁNKY.
Nebudou chybět ani nevidomí maséři, hudební doprovod a o warm-up se postará Běžecký klub Brno.

NOČNÍ BĚH PRO SVĚTLUŠKU 2018 V OLOMOUCI
Startuje 26. dubna ve 21.00 v Bezručových sadech. Registrace se otevírají v 18.30.

NOČNÍ BĚH PRO SVĚTLUŠKU 2018 V JIHLAVĚ
Startuje 3. května ve 21.00 v Amfiteátru Březinovy sady. Registrace se otevírají v 18.30.

Světluška
je dlouhodobý projekt Nadačního fondu Českého rozhlasu založený na solidaritě a dobré vůli lidí, kteří se rozhodli darovat nevidomým trochu světla.
Pomáhá dětem a dospělým s těžkým zrakovým postižením. Je oporou pro ty, které nelehký životní osud postavil před každodenní výzvu: znovu a znovu se učit životu ve tmě – bez pomoci jednoho z nejdůležitějších lidských smyslů. A můžete pro ní běžet…
100 % vybraného startovného putuje na Nadační fond Českého rozhlasu, tj. na podporu dětí i dospělých se zrakovým postižením. Více na http://www.rozhlas.cz/svetluska/osbirce/
Běhat ve tmě má smysl.

Titulní foto: Pro Světlušku už tradičně běhají tomíci.