Expedice Mars je mezinárodní soutěž organizovaná Dětskou tiskovou agenturou pro mládež ve věku od 13 do 18 let, která se zajímá o přírodní vědy a techniku.
Přípravu soutěže mají na starosti lidé, kteří si jí sami prošli jako účastníci, dostali se až do finále. Cílem Expedice je najít studenty, kteří jsou opravdu zvídaví, chtějí se dozvědět, jak probíhá vesmírná mise, a zajímají se o přírodní vědy. Zároveň musí mít motivaci překonávat sami sebe a snahu zdokonalit se.
Expedice je startovací rampa, která sdružuje dohromady nadanou a talentovanou mládež z Česka i Slovenska a otevírá jí nové možnosti.

Expedice Mars 1

Průběh Expedice

Internetová kola
prověří motivaci účastníků, jejich součástí je také tvorba projektu, který má vyzkoušet i jejich znalosti a schopnost si je vyhledávat. Při práci na projektu se vždy můžete poradit se svým velitelem odbornosti, rád pomůže!
Kolo probíhá: 12. dubna 2018 – 18. července 2018

Expedice Mars 2

Semifinále
se účastní 25 nejlepších z projektového kola. Víkend plný zážitků prověří vytrvalost, nadšení a schopnost pracovat v týmu. Na semifinále většina účastníků Expedice nikdy nezapomene, je to sice soutěž, ale zároveň je to také velké dobrodružství, objevování a možnost překonat své vlastní limity. Ze semifinále postupuje 10 nejlepších, které čeká eurotrip a finále.
Kolo probíhá: 13. – 16. září 2018

Expedice Mars 3

Eurotrip
je několikadenní výlet po institucích Evropské vesmírné agentury. Cesta je spojena i s návštěvou evropského parlamentu v Bruselu.
Kolo probíhá: druhá polovina října 2018

Expedice Mars po čtvrté

Finále<
se odehrává na Slovensku – poslední přípravy pro let stratosférického balónu. Na konci finále porota vybere 5 nejlepších, kteří se zúčastní simulované mise na Mars dlouhé přes 100 hodin!
Kolo probíhá: druhá polovina října 2018

Simulace trvá přes 100 hodin a je to nejdelší studentský simulovaný let do vesmíru v Evropě. Během simulace plní hlavní posádka na palubě vesmírné lodi úkoly, dělá experimenty a zpracovává data. A samozřejmě hlídá palubní systémy a řeší nečekané problémy. Uprostřed simulace proběhne přistání a výstup na Mars.

A co potom? S Expedicí strávíš skoro rok a najdeš si kamarády na život a na smrt. Je tedy jasné, že to simulací nemůže skončit. Všichni finalisté se mohou stát organizátory Expedice Mars, připravovat s námi budoucí ročníky, stávat se veliteli a dále se rozvíjet.

Více:
http://www.expedicemars.eu/expedice/