Sdružení Duha nabízí dětem a mladým lidem pestrou paletu volnočasových aktivit.
Jejím posláním je všestranný a harmonický rozvoj osobnosti. Toto poslání naplňuje především díky celoroční činnosti více než 4 000 členů v devadesáti základních článcích působících ve všech krajích České republiky. Rozšiřuje netradiční formy výchovy, výměny zkušeností a hledání nových cest rozvoje.
http://www.duha.cz/

Jak si představit Duhu
Duha je postavena na svobodné vůli členů rozhodnout se, jakými volnočasovými aktivitami pro děti a mládež se budou zabývat. Základní články Duhy se jmenují dužiny a jejich činnost je pestrá: turistika a táboření, vodáctví, divadlo, výtvarné činnosti, outdoorové aktivity (jeskyňaření, lezení, cyklistika), deskové hry, mezinárodní výměny, podpora dobrovolnictví, participace a jiné. Pro dužiny je přirozená integrace dětí odlišných věkových a sociálních skupin bez ohledu na zdravotní handicapy; připravují programy pro děti z dětských domovů, romské děti, děti z oblastí s vysokou nezaměstnaností či s nízkou dopravní obslužností.

Duhové hodnoty
Duha znamená nejen pestrost barev, ale i názorů a ideálů, které existují vedle sebe, vzájemně se tolerují a respektují. Hlavní ideou členů Duhy je přátelství rozrůzněných. Chtějí se potkávat, vyměňovat si zkušenosti, učit se od sebe navzájem a sdílet radosti i strasti z dobrovolné práce pro děti a mládež.
Duha se hlásí ke světovému hnutí přátel přírody. To vzniklo v roce 1895 ve Vídni a v současnosti má přes půl milionu příznivců ve 23 zemích světa. Jeho podstatou je rozvoj a podpora udržitelného života, řešení přeshraničních environmentálních problémů a podpora ohleduplného turismu a ekologické výchovy. Přátelé přírody provozují na tisíc Domů přátel přírody.

Nahlédněme do Duhy skrze její akce:

Víkend stolních her v Dlažce

V pátek hned po příjezdu jsme šli na Base Camp zalozit si na stěně. A pak to začalo. Strhla se nelítostná bitva ve Hře o trůny, v Activitách, a jiných různých hrách do pozdních hodin. V sobotu se pokračovalo hned od rána od 9 hodin a jediná pauza byla pauza na oběd. A poté proběhla aktivnější část víkendu v tělocvičně.

Bowling s Kopretinou

Tradiční akce v Třemošné. Hrálo se, někdo s přesností mistra trefoval kuželky, někdo koulel koulí téměř silou vůle, ale všichni jsme si to naprosto užili.

Branný závod „Memoriál Jaroslava Tůmy“

Cíl – Zábřeh. Start byl na zábřežské loděnici a trasa vedla kolem lomu, lesy i loukami v okolí a nechyběla ani voda! Vyzkoušet jsme si mohli různé dovednosti, odvahu (v neznámém terénu), orientaci (taktéž), ale i fyzičku.

Tuka Dlažka – skvělá akce Duhy Klubu Dlažka pro aktivní mládež

Nové úvodní seznamovačky – opravdu poprvé nejen na Dlažce, ale i na světě! Botohra – opět po létech. 34 aneb oslava 18 + 16 let! Rozcvička v mlze – naprosto originální. Výšlap na Kelčský Javorník – jen pro drsné Tukany. Taneční večer – opravdu neuvěřitelné výkony (a ty ohozy)! Sobotní slunný den – opravdu balzám na duši. Celodenní „kosmická“ hra – rakety opravdu originální. Bylo to něco!

Tábory Duhy
Duha pořádá tábory jako vyvrcholení celoroční činnosti.

Reportáž z jednoho takového tábora si můžete přečíst zde:
http://www.adam.cz/clanek-2012080026-stare-povesti-ceske-na-letnim-tabore-duhy-paprsek.html